Dodano: 10.02.2022
Wciry odziez MMA

Jak dobrać odzież do treningu mma?

Zdrowy styl życia i aktywność fizyczna jest ostatnio bardzo popularna. Warto wybrać dyscyplinę, która nie tylko pomoże mam w poprawie wyglądu czy  wydolności organizmu, ale również będzie sprawiać nam przyjemność.

Dobór odpowiedniego stroju jest też bardzo ważny. Kobiety podejmujące się sztuk walki takich jak mma lub muai thai to kobiety z charakterem, odważne, którym nie obca jest adrenalina.

Każda kobieta obok wygody i komfortu podczas ćwiczeń, będzie chciała wyglądać i czuć się dobrze. Dlatego też stroje do mma i muai thai są tworzone także z myślą o nich.

 

Dlaczego tak ważny jest dobór odpowiedniego stroju do mma i  muai thai?

Odpowiednio dobrany strój, pozwoli nam na komfortowe warunki do nauki tego wymagającego sportu. Nie ma nic gorszego, gdy podczas treningu uwiera nas jakiś szew ubrania lub odzież jest ciągle mokra, co może powodować dyskomfort i rozpraszać.

Dłonie są wizytówką każdej kobiety, dlatego przed treningiem warto o nie zadbać i zaopatrzyć się w owijki. Są to bandaże bokserskie,  które są niezbędne w tego typu sportach, gdzie podczas walki musimy chronić swoje dłonie i nadgarstki. Tego rodzaju produkty są zakładane pod rękawice bokserskie, skutecznie tez je stabilizują. Zadawanie ciosów gołymi dłońmi może być niebezpieczne.

 

Kolejną rzeczą potrzebną do ćwiczeń są rashguardy. To funkcjonalna odzież uszyta  ze specjalnych materiałów (spandeksu, nylonu i poliestru). Wysoki stopnień oddychalności oraz sześciostopniowa struktura szycia szwów, gwarantuje trwałość materiału oraz minimalizują ryzyko otarć nawet podczas najbardziej intensywnych treningów.

Warto zainwestować też w koszulki treningowe oraz legginsy. Jest to rodzaj odzieży treningowej, która powinna  być dopasowana do naszego ciała, aby dobrze spełniała swoje funkcje. Materiał kompresyjny, z którego są wykonane, powoduje stały nacisk na mięśnie podczas ćwiczeń i dzięki temu są bardziej dotlenione i ukrwione. Dzięki temu uczucie zmęczenia jest mniejsze a wyniki lepsze.

Osoby chcące ćwiczyć boks tajski powinny zaopatrzyć się w specjalne spodenki. Spodenki muai thai wykonane są z bardzo śliskiego materiału, aby ułatwić ześlizgiwanie się nogi przeciwnika podczas kopnięć. Są też na tyle krótkie i szerokie, aby zapewnić jak największą swobodę ruchu i mobilność.

 

Dobrze dopasowana odzież do sportu walki, spowoduje, iż trening będzie sprawiał nam przyjemność oraz będzie bardziej wydajny.